درباره ما

انجام عملیات‌های بیمه ای ۲۲ شرکت از ۲۸ شرکت بیمه ای کشور و بهره برداری از نرم‌افزار فناوارن توسط بیش از ۳۰ هزار کارشناس بیمه و همچنین غناء، گستردگی و به روز رسانی مداوم این نرم افزار باعث شده است تا آموزش نرم افزار فناوران به کاربران و به روز بودن دانش استفاده کنندگان آن به یک ضرورت همیشگی تبدیل شود. با توجه به این موضوع فناوران اطلاعات خبره در سال ۱۳۹۲ اقدام به تأسیس یک مجموعه آموزشی علمی با نام کارانگر کرد تا نیازهای آموزشی کاربران فناوران را برطرف سازد. شرکت کارانگر مجری انحصاری آموزش نرم افزار فناوران و زیر مجموعه شرکت فناوران اطلاعات خبره است.
این شرکت در سال ۱۳۹۲ با مدیریت سرکار خانم مهندس محبوبه ارسطویی و با هدف آموزش کاربری نرم افزار فناوران به واحدهای بیمه ای و تسهیل آموزش به کاربران فناوران تأسیس شد. مجموعه آموزشی کارانگر از زمان تأسیس تا کنون بالغ بر ۳ هزار نفر از مدیران، کارشناسان، دانشجویان و علاقه مندان به صنعت بیمه را آموزش داده است. تا پایان سال ۹۵، حدود یک میلیون و دویست هزار نفر ساعت کلاس در قالب بیش از ۲۲۴ دوره آموزشی در کارانگر برگزار شده است و مدیران و کارکنان ۲۲ شرکت بیمه ای کشور از خدمات آموزشی کارانگر به شیوه کلاس‌های حضوری و آموزش های الکترونیک بهره برده اند.
آموزش اصول و مفاهیم پایه بیمه، گردش کار مالی، آموزش صدور و ثبت انواع بیمه نامه های شخص ثالث و بدنه، آتش سوزی، عمر... و همچنین دوره های پیشرفته راهبری سیستم و پیکربندی سرورها بخشی از دوره های مربوط به نرم افزار فناوران است که در کارانگر آموزش داده می شود. از سال ۱۳۹۵ و با توجه به استقبال کارشناسان و علاقه مندان به صنعت بیمه دپارتمان آموزش های مالی - بازرگانی و دپارتمان آموزش برنامه نویسی به کارانگر اضافه شده است و امروز کارانگر علاوه بر آموزش کاربری فناوران، سرفصل های مالی و بازرگانی و برنامه نویسی را نیز آموزش می دهد. همچنین شرکت کارانگر آموزش‌های مرتبط با نرم افزار فناوران را در قالب محصولات الکترونیک ارائه می کند. در این راستا، محصولات آموزشی در قالب لوح فشرده تولید شده است و تاکنون این محصولات در اختیار بیش از ۸۰۰۰ هزار نفر قرار گرفته است.